Nici

Wszystkie produkty
Produkty w hurcie

Kategorie

Nici krawieckie - ozdobne, metalizowane, gumowe, poliestrowe, do szycia,nici elastyczne, overlokowe

Jednym z podstawowych materiałów niezbędnych w krawiectwie są nici. To od nich zależy jak będzie zszyty materiał, a często i także to jak będzie wyglądał.

Można zszywać ze sobą materiały dobierając kolor nici do odcieniu materiału, albo wręcz odwrotnie: wykorzystując kontrast. Wszystko zależy od tego jaki chcemy osiągnąć efekt wizualny. Najważniejsze jednak, aby nić była wytrzymała i nie odbarwiają się w praniu i nie zmieniała koloru.

W naszej hurtowni pasmanteryjnej proponujemy naszym klientom nici krawieckie najwyższej jakości i w kilkudziesięciu różnych kolorach i z kilku materiałów. Znajdziecie u nas:

    nici bawełniane,
•    nici poliestrowe,
    nici gumowe,
    nici metalizowane,
    nici elastyczne.

W naszym sklepie krawieckim nasi klienci mogą kupić nici w jednym kolorze, ale mamy także również zestawy nici z całą gamą kolorystyczną. Nici krawieckie, jak deklarują producenci, muszą być mocne, i gładkie i nie powinny się kurczyć w trakcie użytkowania ani prania, żeby nie odkształcać w ten sposób materiału. Najważniejszymi parametrami, którymi warto się kierować przy zakupie nici  są:

    surowiec, materiał z którego nici zostały zrobione,
    grubość nici odpowiednia do materiału, który będzie nimi zszywany, do grubych tworzyw należy użyć grubych nici, a przy szyciu delikatnych materiałów np. firan lepiej użyć nici cieńszych,
    wytrzymałość. Nici muszą wytrzymać tyle, ile materiał, który jest nimi zszyty,
    stopień nierównomierności. Powinny być tak samo gładkie na całej długości,
    sprężystość,
    skręt, czyli liczba zwojów na określoną jednostkę długości nici. Za duży skręt może powodować tworzenie się węzełków, pętelek i zgrubień, uniemożliwiających prawidłowe kształtowanie ściegu,
    kierunek skrętu,  

W większości jednogłowych stebnówek  i innych maszyn szwalniczych wykorzystuje się nici o skręcie prawostronnym, gdyż skręt prawostronny powoduje, że nici rozwarstwiają się podczas szycia ściegów.

Nici Jest 243 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 243 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 243 elementów
Bezpieczne zakupy
Bezproblemowe zwroty
Gwarancja satysfakcji

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj.